Pielęgnacja skóry twarzy

Przeglądając produkty wystawione na półkach w drogerii, najwięcej kosmetyków znajdziemy przeznaczonych dla twarzy oraz włosów. Są to obszary naszego ciała, które najczęściej ulegają wysuszeniu, chorobom, zmianom dermatologicznym, dlatego ważne jest zachować szczególną uwagę na te rejony skóry. Wysuszona skóra lub trądzik to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim stan chorobowy, który wymaga kontroli i leczenia. Specjaliści wyróżniają kilka typów cery, które są najbardziej podatne na różne zmiany. Są to cera tłusta, sucha, alergiczna oraz normalna. Najczęściej jednak kosmetolodzy i dermatolodzy spotykają się ze skórą mieszaną – czyli taką, która w jednych partiach pozostaje nadmiernie tłusta, w innych przesuszona.

Jakie są najczęstsze problemy dermatologiczne skóry twarzy? Przede wszystkim jest to trądzik, który jest bardzo powszechną chorobą towarzyszącą nastolatkom w wieku dojrzewania oraz osobom dojrzałym w stanach zmian hormonalnych. Skóra trądzikowa jest tłusta, a na twarzy i szyi, ramionach i plecach pojawiają się otwarte lub zamknięte zaskórniki, czyli zaczerwienione krostki i grudki. Trądzik może doprowadzić do przebarwień i blizn, które niestety zostają na skórze na całe życie. Innym problemem skóry twarzy jest przesuszenie. W wyniku stosowania złej diety, przyjmowania za małej ilości wody i płynów oraz zmian na tle gospodarki kwasowo-zasadowej organizmu dochodzi do wysuszenia tkanki łącznej na skórze twarzy. To częsty i popularny problem szczególnie w okresie zimowym, kiedy pod wpływem ogrzewania, braku słońca, zmniejszenia aktywności fizycznej pogarsza się nasz stan zdrowia. Dodatkowo ten sam problem może pojawić się na skórze dłoni. Poza trądzikiem i cerą suchą, dermatolodzy wymieniają jeszcze skórę atopową, zaczerwienioną i wrażliwą.

Pielęgnacja skóry twarzy to bardzo ważny element dbania o swoje ciało oraz zachowania prawidłowej higieny cery. Najlepiej skonsultować swoje objawy i problemy dermatologiczne z kosmetologiem lub lekarzem. Kosmetyczka Pruszków doradzi nam jak dbać o swoją twarz i jakie kosmetyki stosować, aby poprawić jej blask i elastyczność. Salon kosmetyczny w Pruszkowie to także miejsce, gdzie można skorzystać z licznych zabiegów nawilżających i oczyszczających naszą skórę.

1 komentarz

  1. Margaret

    Sama miałam problem z trądzikiem, ale po kilku wizytach u kosmetyczki (kwas migdałowy) cera znacznie się poprawiła.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>