Profilaktyka i leczenie zębów

Kiedyś baliśmy się dentystów i nie chcieliśmy do nich chodzić. Wizyta kojarzyła się niezmiennie z bólem i nieprzyjemnościami. Dzisiaj nie musimy się tego obawiać. Znieczulenie oferuje w tej chwili każdy dentysta. Bydgoszcz to miasto, w którym widzimy szybko rosnące zainteresowanie pacjentów profilaktyką (http://dentysta-stomatolog.com/bydgoszcz,1.html). Tego typu zabiegi to przede wszystkim lakierowanie oraz lakowanie zębów. Lakierowanie polega na tym, że zęby zostają pokryte specjalnym lakierem z fluorem, co pozwala nam je uchronić przed bakteriami oraz próchnicą. Często jest też stosowane w przypadku nadwrażliwości, bo pozwala szybko poczuć ulgę. Lakowanie zaś to wypełnianie drobnych ubytków i szczelin. W tej chwili możemy też liczyć na pomoc, jeśli chcemy mieć bielszy uśmiech. Zabieg wybielania również wykona dla nas praktycznie każdy stomatolog (https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia). Bydgoszcz może pochwalić się ogromną popularnością tego zabiegu. Coraz więcej osób przestaje się godzić z tym, że z natury mają bardziej żółte szkliwo. W tej chwili również wybielanie zębów nie jest aż tak szkodliwe jak kiedyś. Poza tym możemy również liczyć na rozwiązanie bardziej poważnych problemów, które objawiają się bólem. W takim przypadku możemy udać się na leczenie kanałowe. Dentysta najpierw oczyści nasze kanaliki zębowe z toksyn, a następnie dokona dewitalizacji zęba, czyli umartwienia miazgi. Dzięki temu odczujemy ulgę. Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ale wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Jeśli ząb jest już na tyle mocno uszkodzony, że nie da się go uratować, pozostaje nam jedynie jego usunięcie. Pamiętajmy jednak, że ekstrakcja wiąże się również z koniecznością uzupełnienia luki, ponieważ, gdy tego nie zrobimy nie tylko ucierpi na tym nasz wygląd, ale możemy mieć też trudności z przeżuwaniem. Poza tym brak jednego zęba w łuku zębowym może powodować rozchwianie sąsiadujących zębów, a w konsekwencji wady zgryzu. Możemy ich uniknąć, decydując się na most porcelanowy lub też wstawienie implantu. Dzięki temu też oczywiście zostaje rozwiązany problem estetyki, zwłaszcza, jeśli usunięto nam któryś z widocznych zębów. Widzimy zatem, że współczesny dentysta jest w stanie uchronić nas przed ewentualnymi problemami z uzębieniem, lub też rozwiązać już istniejące. Wszystkie te procedury są również wykonywane w znieczuleniu, dlatego nie musimy się bać bólu i dyskomfortu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>