Zabiegi pielęgnacyjne na cerę

Piękna i gładka cera to marzenie niemal każdej kobiety bez względu na wiek. Nie ulega wątpliwości, że aby zachować młody wygląd skóry na twarzy, należy przestrzegać zdrowej diety, pić odpowiednio duże ilości wody mineralnej oraz właściwie ją pielęgnować z zastosowaniem odpowiednich kremów, emulsji i innych preparatów. Z pewnością niejedna dbająca o siebie pani zdaje sobie także sprawę z tego, że warto od czasu do czasu odwiedzić renomowany salon kosmetyczny, w którym można się poddać zabiegom, które ciężko jest wykonać w domu na własną rękę. Bez wątpienia wspaniałym pomysłem jest regularne odwiedzanie kosmetyczki, która doradzi i podpowie jakie zabiegi nadają się do naszego typu skóry i z jaką częstotliwością należy je wykonywać. W Katowicach znajdziemy wiele gabinetów urody, które specjalizują się w wykonywaniu różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. Aby znaleźć jeden z nich, należy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: „kosmetyczka Katowice (swiaturody.com)”. Pojawi się wiele wyników, spośród których możemy wybrać najbardziej odpowiadające nam miejsce.

Dość często stosowanym panaceum na zmarszczki są peelingi mechaniczne oraz peelingi chemiczne. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku kosmetyczka ściera martwy i zrogowaciały naskórek odsłaniając jego głębsze i bardziej elastyczne warstwy. Po takim zabiegu skóra każdorazowo wydaje się bielsza, bardziej delikatna i przede wszystkim gładsza. Oczywiście tego typu zabieg należy bezwzględnie dobrać do wieku oraz rodzaju cery, gdyż niewłaściwie dobrany preparat ścierający może wywołać niepożądane podrażnienia lub jeśli będzie zbyt delikatny nie przyniesie żadnego efektu.

Obok peelingu bardzo często i chętnie wykonywanym zabiegiem mającym wpływ na kondycję naszej cery jest mikrodermabrazja korundowa lub diamentowa. W zależności od zastosowanej głowicy zabieg ten jest bardziej lub nieco mniej delikatny, jednak w każdym przypadku pozostawia skórą odświeżoną i z pewnością dużo piękniejszą. Nie ulega wątpliwości, że wiele nowoczesnych kobiet sięga z roku na rok po coraz bardziej inwazyjne elementy dbania o cerę. Bez względu na wszystko warto się wielokrotnie zastanowić nad każdą decyzją, gdyż jej skutki mogą być czasem niewspółmierne do oczekiwanych rezultatów.

Zdrowa i jędrna skóra to mieszanka genów, które dostajemy w prezencie od naszych przodków, odpowiedniej i zdrowej diety oraz właściwej pielęgnacji każdego dnia. Odpowiednie zbilansowanie tych wszystkich czynników bez wątpienia przyniesie wymierne efekty w postaci skóry wyglądającej na kilka lat młodszą niż jest w rzeczywistości. Warto o tym pamiętać i już w młodym wieku zadbać o zdrowy wygląd cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>